Organizatorzy

Poznaj nas

Magdalena Łącka-Wojciechowska

Magdalena Łącka-Wojciechowska

Nie urodziłam się z nartami na nogach, nadal nie rozumiem co to „hygge” i nie znoszę robić na drutach… ale Skandynawię pokochałam wiele lat temu miłością bezgraniczną. To uczucie zagnało mnie ostatecznie do Arktyki Europejskiej, gdzie dziś jestem z nią związana zarówno zawodowo, jak i hobbistycznie. Teraz dzielę się tą miłością z innymi na facebookowym profilu Moods of Scandinavia i mam przyjemność współtworzyć jedyny festiwal kultury nordyckiej na Pomorzu pod nazwą Nordic Focus Festival.

Ewelina Małkowska

Ewelina Małkowska

„Ma być ciekawie i nietypowo” – pomyślałam kilka lat temu, stojąc przed wyborem kierunku studiów. Padło na gdańską skandynawistykę. Teraz, kiedy miłość do krajów Północy łączę z pracą w szkole języka norweskiego, mogę śmiało stwierdzić, że był to najlepszy z możliwych wyborów. Na co dzień poznaję mnóstwo interesujących osób i cały czas otaczam się tym, co skandynawskie – czego więcej chcieć do szczęścia?

Magda Szczepańska

Magda Szczepańska

Uwielbiam Skandynawię od zawsze. Choć początkowo fascynowały mnie Muminki, Kalevala i mroczne bagna Finlandii, to jednak pierwsza wizyta w Norwegii uświadomiła mi, że właśnie to jest moja prawdziwa miłość. Pośród fiordów spędziłam pięć lat, a wracając do Polski nie zrezygnowałam z „życia po norwesku”. Założyłam w Gdańsku norweski dom – Trolltunga – gdzie wraz z ekipą innych pasjonatów uczymy o kulturze i języku trolli.

Aldona Hartwińska

Aldona Hartwińska

(Prawie) wszystko musi zacząć się od miłości. Jestem autorką bloga Pofikasz – o Szwecji po polsku. Bloga założyłam niedługo po tym, jak poznałam mojego męża, którzy przyjechał do Polski na studia ze Sztokholmu. Piszę odkąd pamiętam, a moją pierwszą „publikacją” była książka kucharska. Miałam wtedy sześć lat. Przez pięć lat pracowałam jako redaktorka w TVN24. Jestem Szwecjofilem, montażystką filmową, absolwentką stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Warszawskim. Fascynują mnie dwie skrajne kultury – skandynawska i latynoamerykańska. Dziś przede wszystkim jestem mamą małego Feliksa.