Program

SOBOTA 6.04

SPOTKANIA

09:00 - 10:30

Panel dyskusyjny:
Polacy w Skandynawii. Jak osiągnąć sukces w biznesie?

Prowadzi Sebastian Magier 
(Head of Stockholm Trade Office at Polish Investment and Trade Agency)

 

REZERWACJA MIEJSC

BRUNCH I BIZNESOWY NETWORKING

10:30

Wikingowie z Nordelag.

Inscenizacja walki przed budynkiem Staromiejskiego Ratusza

REZERWACJA MIEJSC

11:30 - 12:30

Ile o wikingach dowiemy się z serialu "Wikingowie"?

 Spotkanie z Jakubem Morawcem. Rozmowę poprowadzi Magda Szczepańska (Trolltunga)

REZERWACJA MIEJSC

12:45 - 14:15

Panel dyskusyjny:  
Wychowanie w stylu skandynawskim: dobro dziecka czy dobry marketing?

Spotkanie z blogerkami parentingowymi:

Joanna Jaskółka (Matka jest Tylko Jedna
Renia Hannolainen (Ronja)
Sabina Poulsen (Wyspy Owcze FO)
Aleksandra Michta-Juntunen (Fińskie smaki)

Spotkanie poprowadzi Anna Korczak

(Nowa w Szwecji)

REZERWACJA MIEJSC

14:30 - 15:15

Bezlitosny żywioł - zima, 9 miesięcy życia w namiocie na dalekiej Północy.
Poprowadzą Klaudia Jadwiszczyk
i Krzysztof Lewicki
(Tandemowe Trip Love)

REZERWACJA MIEJSC

15:30 - 16:30

Gotowanie w wersji LAGOM

Live cooking w wykonaniu Lary Gessler, inspirowany szwedzką kuchnią.
Pomoc kucharza: Aldona Hartwińska (Pofikasz)

REZERWACJA MIEJSC

16:30 - 17:30

Ile z wikinga ma współczesny Islandczyk, czyli czego możemy

dowiedzieć się o społeczeństwie islandzkim z sag?

Rozmowa z Jackiem Godkiem, którą poprowadzi Emiliana Konopka (Utulę Thule)

REZERWACJA MIEJSC

17:45 - 18:45

Majgull Axelsson  
Spotkanie autorskie.
Prowadzi Anna Dutka (Recenzentka).
Spotkanie w języku szwedzkim.
Tłumaczenie na język polski: Natalia Kołaczek (Szwecjoblog)

REZERWACJA MIEJSC

17:30 - 19:30

Jak robić dobre zdjęcia telefonem?

Plenerowe warsztaty fotografii

smartfonowej z Emilią Długą (Globfoterka)

REZERWACJA MIEJSC

19:00 - 19:45

Sweden Solar System

Co ma wspólnego Szwedzki Układ Słoneczny z Jonną Jinton?
Projekcja filmu i spotkanie z Aldoną Hartwińską (Pofikasz)

REZERWACJA MIEJSC

20:30 

Koncert:

Roy Einar Dreng & Ronnie Gerrard

BILETY

MEET & GREET

12:30

dr hab. Jakub Morawiec

Badacz dziejów Skandynawii wczesnego średniowiecza

13:30

Martin Arvebro

TheSwedishLad

14:30

Spotkanie

Joanna Jaskółka (Matka jest Tylko Jedna
Renia Hannolainen (Ronja)
Sabina Poulsen (Wyspy Owcze FO)
Aleksandra Michta-Juntunen (Fińskie smaki)
Anna Korczak (Nowa w Szwecji)

15:30

Klaudia Jadwiszczyk, Krzysztof Lewicki,

instruktorzy survivalu, podróżnicy

16:30

Spotkanie z Wyspami Owczymi:

Kinga Eysturland

Sabina Poulsen

Maciej Brencz

Marcin Michalski

17:30

Jacek Godek

Aktor i tłumacz literatury islandzkiej

JĘZYKI


10:00 - 10:45

Język szwedzki:

poziom podstawowy

REZERWACJA MIEJSC

11:00 - 11:45

Język fiński:

poziom podstawowy

REZERWACJA MIEJSC

12:00 - 12:45

Język duński:

poziom podstawowy

REZERWACJA MIEJSC

13:00 - 13:45

Język szwedzki:

Curlingowa mama, tatuś latte i zombie ze smartfonem na pokenadzie:
co szwedzkie „listy nowych słów” mówią nam o Szwecji i świecie?

Warsztaty Natalii Kołaczek (Szwecjoblog)

REZERWACJA MIEJSC

14:00 - 14:45

Język norweski:

Norsk på jobb.
Borys Borowski, NorEkspert

REZERWACJA MIEJSC

 

15:00 - 15:45

Język szwedzki:

Poziom zaawansowany.

REZERWACJA MIEJSC

 

16:00 - 16:45

Język norweski:

Norwegia w pigułce.
Warsztaty o kulturze i historii.
Poziom B1 i wyżej.

Anna Kurek, Norwegolożka

REZERWACJA MIEJSC

 

17:00 - 17:45

Jak uczyć się języków obcych?

Patryk Topoliński, Językowa Siłka

REZERWACJA MIEJSC

 

18:00

Språkkafé

z Martinem Arvebro

(TheSwedishLad)

oraz

Magdą Szczepańską
(Trolltunga)

REZERWACJA MIEJSC

NIEDZIELA 7.04

SPOTKANIA

09:30 -11:00

Panel dyskusyjny:

Dlaczego Skandynawia? Poznaj program twojej przyszłej uczelni.

Spotkanie z reprezentantami uczelni, które oferują kierunki nordyckie.

Dr Karolina Drozdowska (UG)

Dr Natalia Kołaczek (UAM)

Mgr Nelli Trushina (UJ)

Panel poprowadzi Wojtek Góralczyk.

(Polskie Gadanie o Szwedzkich Rzeczach)

REZERWACJA MIEJSC

10:30 -11:30

9 światów Yggdrasila.

Opowieść o świecie wikingów, dedykowana dzieciom.

Poprowadzi Magdalena Zawadzka-Sołtysek
REZERWACJA MIEJSC

11:30 - 12:30

Biegowy Potop Szwedzki

Poprowadzi Chris Kwacz
(On the Move)
REZERWACJA MIEJSC

11:30 - 12:30

Wędrując z Saamami:

warsztaty dla dzieci.

(Tandemowe Trip Love)
REZERWACJA MIEJSC

13:00 - 14:00

Farerskie Kadry.

Tam, gdzie owce mówią dobranoc.

Spotkanie z Maciejem Brenczem.
REZERWACJA MIEJSC

14:30 - 16:00

Tanie podróżowanie po Północy.

Opowiedzą autorki blogów:

Pofikasz

Kierunek: Norwegia

Marchewkowa Skandynawia

Kierunek Dania
REZERWACJA MIEJSC

15:30 - 16:30

Fińskie smaki.

Warsztaty kulinarne

z Aleksandrą Michtą-Juntunen

REZERWACJA MIEJSC

16:30 - 17:15

Kiszony śledź.

Czy taki straszny, jak go malują?

Warsztaty z przygotowania i jedzenia surströmminga.

Aldona Hartwińska,

Pofikasz: o Szwecji po polsku

REZERWACJA MIEJSC

16:30 - 18:00

Na północy Norwegii:

Nordland i Lofoty.

Opowiedzą Piotr Kaźnica

(Apetyt na świat)

i Gosia Dvořáková

(Gazela w Laponii)
REZERWACJA MIEJSC

18:30 - 20:00

Islandia rowerem w zimę pod wiatr. 1500 km podróży w emocje.

Opowieść o przełamywaniu życiowych wątpliwości i barier.

Spotkanie z Mariuszem Wolskim, poprowadzą Piotr Mikołajczak i Berenika Lenard (Ice Story)

REZERWACJA MIEJSC

 

 

SLANDIA ROWEREM W ZIMĘ POD WIATR - 1500km podróży w emocje

MEET & GREET

10:45

Z życia studenta filologii:

Julia Hinz 

Ewelina Małkowska

Wojtek Góralczyk

Janek Sobczak

11:30

Magdalena Zawadzka-Sołtysek

Autorka książek dla dzieci inspirowanych mitologią nordycką

Anna Maria Bielecka

Ilustratorka

12:30

Przyszłość jest w mediach społecznościowych.

Jak rozpocząć współpracę z marką i na co sponsor zwróci uwagę?  Na czym polega współpraca z influencerem?
Dorota Jaguścik
(Stena Line)

a także:
Głodna Dorota

Dawid Koczur

Panicz Szymon

13:30

Mariusz Wolski

Przejechał zimą 1500 km rowerem po Islandii

14:30

Renata Kjell-Bang

Autorka książki Przystanek Norwegia. W poszukiwaniu Zorzy.

15:30

Gosia Dvořáková

(Gazela w Laponii)

16:30

Berenika Lenard

Piotr Mikołajczak

(IceStory)

autorzy książki Szepty Kamieni. Historie z opuszczonej Islandii.

Spotkanie wokół nowej książki o Islandii.

JĘZYKI


10:00 - 10:45

Język norweski:

poziom podstawowy
REZERWACJA MIEJSC

 

11:00 - 11:45

Język farerski:

farerski starter pack
REZERWACJA MIEJSC

 

12:00 - 12:45

Język fiński:

poziom zaawansowany
REZERWACJA MIEJSC

 

13:00 - 13:45

Język islandzki:

poziom podstawowy
REZERWACJA MIEJSC

 

14:00 - 14:45

Język szwedzki:

Svenska på jobbet

REZERWACJA MIEJSC

15:00 - 15:45

Język duński:

Poziom zaawansowany
REZERWACJA MIEJSC

 

16:00

Språkkafé

z Gabrielem Stille
REZERWACJA MIEJSC

 

Śledź aktualne wydarzenia na naszym Facebooku: