Organizatorzy

Organizatorzy

Magdalena Szczepańska

Magdalena Szczepańska

Uwielbiam Skandynawię od zawsze. Choć początkowo fascynowały mnie Muminki, Kalevala i mroczne bagna Finlandii, to jednak pierwsza wizyta w Norwegii uświadomiła mi, że właśnie to jest moja prawdziwa miłość. Pośród fiordów spędziłam pięć lat, a wracając do Polski nie zrezygnowałam z „życia po norwesku”. Założyłam w Gdańsku norweski dom – Trolltunga – gdzie wraz z ekipą innych pasjonatów uczymy o kulturze i języku trolli.

Aldona Hartwińska

Aldona Hartwińska

(Prawie) wszystko musi zacząć się od miłości. Jestem autorką bloga Pofikasz – o Szwecji po polsku. Bloga założyłam niedługo po tym, jak poznałam mojego męża, którzy przyjechał do Polski na studia ze Sztokholmu. Piszę odkąd pamiętam, a moją pierwszą „publikacją” była książka kucharska. Miałam wtedy sześć lat. Przez pięć lat pracowałam jako redaktorka w TVN24. Jestem Szwecjofilem, montażystką filmową, absolwentką stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Warszawskim. Fascynują mnie dwie skrajne kultury – skandynawska i latynoamerykańska. 

Nordic Talking Team

Emiliana Konopka

Emiliana Konopka

Emiliana Konopka, autorka bloga Utulę Thule, to najprawdopodobniej największa fanka Islandii żyjąca na tym świecie. Od lat fascynuje ją jej kultura, sztuka, język. Swoją pasję rozwijała jako wieloletnia prezes Studenckiego Klubu Islandzkiego (2013-2018) oraz autorka tekstów oraz wystąpień na temat sztuki i kultury islandzkiej. Prowadzi bloga, fanpage i Instagrama (Utulę Thule), na którym przybliżam tę krańcową krainę, Ultima Thule.

Magdalena Łącka-Wojciechowska

Magdalena Łącka-Wojciechowska

Nie urodziłam się z nartami na nogach, nadal nie rozumiem co to „hygge” i nie znoszę robić na drutach… ale Skandynawię pokochałam wiele lat temu miłością bezgraniczną. To uczucie zagnało mnie ostatecznie do Arktyki Europejskiej, gdzie dziś jestem z nią związana zarówno zawodowo, jak i hobbistycznie. Teraz dzielę się tą miłością z innymi na facebookowym profilu Moods of Scandinavia i mam przyjemność współtworzyć jedyny festiwal kultury nordyckiej na Pomorzu pod nazwą Nordic Focus Festival.

Ewelina Małkowska

Ewelina Małkowska

„Ma być ciekawie i nietypowo” – pomyślałam kilka lat temu, stojąc przed wyborem kierunku studiów. Padło na gdańską skandynawistykę. Teraz, kiedy miłość do krajów Północy łączę z pracą w szkole języka norweskiego, mogę śmiało stwierdzić, że był to najlepszy z możliwych wyborów. Na co dzień poznaję mnóstwo interesujących osób i cały czas otaczam się tym, co skandynawskie – czego więcej chcieć do szczęścia?