O Nordic Talking

Czym jest Nordic Talking?

Nordic Talking to całoroczny projekt, skupiający miłośników kultur krajów nordyckich.

Współtworzą go ludzie, których łączą wspólne zainteresowania i miłość do dalekiej Północy. Działamy aktywnie dzieląc się pasją i wiedzą poprzez nasze media społecznościowe, organizowane spotkania językowe i warsztaty.

Najważniejszym punktem w ciągu roku jest Nordic Talking Festival, a więc dwa dni skandynawskiego święta! Zaproszeni goście to popularni Blogerzy, YouTuberzy, Instagramerzy, Influencerzy, a także nordyccy artyści, pisarze, ludzie ze świata nauki bądź po prostu ciekawe osobistości „nordyckiego świata”. Poprowadzą prelekcje, warsztaty, wezmą udział w panelach dyskusyjnych oraz spotkaniach autorskich.  Nordic Talking to forum wymiany myśli, wspólnych wartości i kontaktów. Podejmujemy również współpracę z markami związanymi z rynkiem nordyckim i polskimi twórcami skandynawskiej blogosfery.

Festiwal
Coroczne spotkanie blisko 2000 Miłośników Północy
Wydawnictwa
Nordyckie książki, ebooki, raporty
Społeczność
Zasięg 300 tys. Miłośników Północy w social media
Blog
Blog przygotowany przez naszych influencerów

Organizatorzy

od 2022
Fundacja Art of Freedom

Organizatorki do 2021

Nordic Talking Festival
magda-szczepanska

Magda Szczepańska

Trolltunga – kursy norweskiego

aldona-hartwinska-300x300

Aldona Hartwińska

Dalarna – kursy szwedzkiego
Pofikasz? o Szwecji po polsku

Culture Action Europe 23.10.2019 in Konstanz/Kreuzlingen (D/CH)

Katarzyna Szewciów

Nadbałtyckie Centrum Kultury

Misja

projektu
Promowanie
kultur nordyckich w Polsce
Wspieranie
pozytywnych relacji z krajami skandynawskimi
Edukacja
kulturowa
Zbudowanie sieci kontaktów
osób o wspólnych zainteresowaniach
Promowanie i wspieranie
twórczości internetowej
Wspieranie i ułatwianie
współpracy między influencerami a markami
Promowanie
zdrowego i aktywnego trybu życia w duchu „friluftsliv”
Rozbudzanie
ciekawości świata
Promowanie i wspieranie
rozwoju czytelnictwa

Jak to się zaczęło?

Początki projektu

Na Facebooku i Instagramie zaczęło pojawiać się coraz więcej profili, a w sieci coraz więcej blogów, na których autorzy dzielą się wiedzą oraz obrazami codzienności w krajach Północy. Magda Szczepańska pomyślała o tym, że fantastycznie byłoby zebrać tych wszystkich ludzi w jednym miejscu i krótko mówiąc – zorganizować prywatną imprezkę, w kameralnym gronie, aby poznać się bliżej i nawiązać nowe znajomości.

Szybko okazało się jednak, że fani i przyjaciele zaproszonych blogerów domagają się spotkania z nimi. Skoro już mają przyjechać z dalekiej Islandii czy Wysp Owczych to warto poprosić ich o autograf, dedykację w książce, czy też chwilę rozmowy. 🙂

Wtedy stało się jasne, że z kameralnej imprezy na 30 osób nici. Ukształtował się pomysł spotkania – jeszcze wtedy nieśmiało nazywanego festiwalem – wypełnionego prelekcjami, pokazami zdjęć i filmów. Skoro festiwal, to musi mieć swoją nazwę. Nordic Talking to pomysł, który podrzuciła Ewelina Małkowska – jedna z organizatorek pierwszej edycji Festiwalu. Wkrótce do zespołu pracującego nad premierą Nordic Talking dołączyła Magdalena z Moods of Scandinavia.

Imprezę szacowano na około 200 osób. Jakie było zaskoczenie, gdy po 3 godzinach od wystartowania z rezerwacją biletów oddano ich ponad 500! Przemiłym zaskoczeniem był również odzew blogerów, którzy przyjęli zaproszenie do uczestnictwa w imprezie, będącej jeszcze wielką niewiadomą. A jednak się udało! 14 kwietnia 2018 roku do Sztuka Wyboru przyjechali niesamowici goście ze wszystkich krajów nordyckich, a impreza ściągnęła kilkuset miłośników Północy! Nowe relacje, całe mnóstwo wrażeń i emocji. To wszystko oprawione w niesamowite opowieści i obrazy z tych miejsc na Ziemi, które kochamy najbardziej!

Jeszcze raz dziękujemy tym z Was, którzy byli z nami podczas pierwszej edycji i mamy nadzieję, że przyjdziecie również na każdą kolejną!

Ekipa Nordic Talking

Nad projektem pracują:
OlaW

Aleksandra Wiśniewska

General Manager

Ewa Borowiec

Ewa Liguz Borowiec

Product Manager

Jakub-Morawiec_DSC_2696-wybrane

dr hab. Jakub Morawiec

prof. UŚ konsultant merytoryczny

Jakub Dzido

Jakub Dzido

Project Manager

 

Milena

Milena Zaręba

Social media manager

martyna zastrożna

Martyna Zastrożna

Współtwórczyni strony internetowej