Maciej Brencz

Maciej Brencz

Farerskie kadry

🇫🇴

Maciej Brencz prowadzi bloga i fanpage na Facebooku. Każda pasja ma swój początek. W jego przypadku wszystko zaczęło się od poszukiwań ciekawych nordyckich kapel metal folk-rockowych, w trakcie których trafił na farerskiego Týra, którego twórczość szybko przypadła mu do gustu.

Szukając informacji o kraju, z którego pochodzą muzycy (i tłumaczeń Ormurin Langi), trafił na tak dużą dawkę zaskakujących faktów, że w pewnym momencie po prostu postanowił postawić stopę na tym wulkanicznym archipelagu. Potem to już poszło… W ten oto sposób, od kwietnia 2014 roku, jest zakochany we wszystkim co farerskie, a swoją pasją  dzieli się na “Farerskich kadrach”. Zdjęcia z jego corocznych wypraw na Wyspy Owcze są pretekstem do opisywania ich historii, sztuki, muzyki, flory, fauny, języka, legend i niezwykłych ludzi.

Maciej jest też autorem książki “Farerskie kadry. Wyspy, gdzie owce mówią dobranoc” oraz współautorem publikacji “Wyspy Owcze. Przewodnik kulturalno-turystyczny”. W 2018 roku Maciej ukończył 3-tygodniowy Letni Instytut Farerski, w ramach którego poznawał farerski język, kulturę i historię.

1,8 tysiąca
obserwujących
350
obserwujących