Podręczniki do języka nauki duńskiego

Dania  Języki

Jeśli chcesz rozpocząć naukę języka duńskiego warto zapoznać z listą przygotowaną przez Annę-Marię Taszek z Via Skandynawia. W tym tekście dowiecie się jakie są dostępne podręczniki do nauki języka duńskiego.

W ramach tygodnia duńskiego chciałabym Wam polecić parę podręczników do nauki języka, który dla nieosłuchanych z nim brzmi jak choroba gardła. Z góry zaznaczam, że nie są to wszystkie dostępne na rynku materiały. Z zasady nie reklamuję filmów, których nie widziałam ani książek, których nie czytałam. Znajdziecie tutaj zatem tylko podręczniki, z których sama korzystałam i byłam zadowolona.

Podręczniki polskie

Maciej Balicki „Troll 1”
Maciej Balicki & Helena Garczyńska „Troll 2”

Podręczniki dedykowane osobom rozpoczynającym naukę języka. Znajdziecie w nim przystępnie wytłumaczoną gramatykę duńską wraz z ćwiczeniami i odpowiedziami do ćwiczeń. Jedynym minusem jest to, że książka jest klejona i szybko ulega zniszczeniu w trakcie użytkowania. Obie części można nabyć w Empiku.

Król Maja „Język Duński od A do Z. Repetytorium

Książka przeznaczona dla wszystkich osób, które chcą sobie usystematyzować wiedzę z gramatyki języka duńskiego lub szybko rozwiać gramatyczne wątpliwości. Repetytorium zawiera ćwiczenia z możliwościa sprawdzenia odpowiedzi. Również do nabycia w Empiku.

Eugeniusz Rajnik „Podstawy gramatyki języka duńskiego z ćwiczeniami”

Jest to w zasadzie podręcznik  dla studentów filologi duńskiej. Szczegółowo i dogłębnie wytłumaczone zagadnienia gramatyczne z fonetycznym zapisem. Niesamowitym ułatwieniem nauki jest podawanie  terminów gramatycznych  w obu językach, po polsku jak  po duńsku. Duży nacisk jest też położony na  przyimki duńskie , które są mocno problematyczne dla Polaków. Dużo uwagi poświęcił autor również na wskazanie  różnic i podobieństw w gramatyczne obu języków, co bardzo ułatwia zrozumienie niektórych trudnych kwestii. Pozycja zawiera mnóstwo ćwiczeń z kluczem do rozwiązań. Szczególnie polecam dla uczniów, którzy chcą świadomie używać języka.  Do kupienia w księgarniach Uniwersytetu Adama Mickiewicza oraz online.

Materiały audio

Kurs podstawowy Edgard

Jedenaście lat temu zakupiłam sobie w formie 2 CD, dziś z pewnością sprzedawane w formie plików do odtworzenia. Jest to 12 lekcji na zajmujących nieco ponad 2 godziny. Nauczyć się można bardzo podstawowych zwrotów przed wyjazdem na wakacje czy do pracy.

PONS

Gdy w 2009 roku podjęłam decyzję o wyjeździe do Danii, był to w zasadzie jedyny dostępny w księgarniach mojego miasta materiał. Jest to zwykły kurs dla początkujących, który znalazł się na liście z sentymentu. Nie mniej jednak uważam, że warto nabyć taki niedrogi wszak kurs chociażby po to, by osłuchać się z językiem przed planowanym wyjazdem. Do kupienia w Empiku.

Materiały duńskie

Ann Kledal & Barbara Fischer-Hansen „Parat start” część 1, 2, 3.

Ćwiczenia gramatyczne dla rozpoczynających naukę języka duńskiego. Zadania są usystematyzowane według zagadnieńgramatycznych i mają odnośniki do podręcznika Grammatikken tych samych autorek. Do zeszytów ćwiczeń można również dokupić zeszyt z odpowiedziami, co jest bardzo istotne, gdy uczymy się sami.

Ann Kledal & Barbara Fischer-Hansen „Slut Finale” część 1, 2, 3 .

Ćwiczenia gramatyczne dla średniozaawansowanych. Układ zorganizowany podobnie jak w „Parat Start”, z tą różnicą, że nakońcu każdego zeszytu znajduje się klucz do zdań. Gramatyka do ćwiczeń znajduje się w Grammatikken tych samych autorek.

Ann Kledal & Barbara Fischer-Hansen „Grammatikken”

Duńska gramatyka po duńsku dla obcokrajowców. Jasno i zwięźle wyjaśnione zagadnienia. Układ książki bardzo przejrzysty, łatwo się w niej poruszać. Szczególnie polecam pełną wersję „Grammatikken”, kosztuje trochę więcej, ale myślę, że warto mieć ją w swoim księgozbiorze.

Michael Øckenholt „Dansk er ikke så svært”, „Dansk er lidtsvært” i „Dansk er svært”

Ćwiczenia gramatyczne z odpowiedziami przeznaczone dla ambitnych obcokrajowców. Z zadaniami z 3 zeszytu niejeden Duńczyk mógłby mieć problemy. Trzeba trochę wysilić mózgownicę, żeby dobrze napisać ćwiczenia. Gorąco polecam.

Ann Kledal „Såden siger man”

Jest tu zebranych 260 związków frazeologicznych, które autor, doświadczony nauczyciel duńskiego w szkołach dla obcojęzycznych uczniów, uznał za najbardziej problematyczne. Czytelny układ książki. Wyrażenia napisane i wytłumaczone po duńsku.

Gert F. Christensen „Frasal Verber“

Przykłady rekcji czasownika, z wyjaśnieniem znaczenia i ćwiczeniami. Niestety bez klucza.

Kirsten Ahlburg „Hvad betyder det”

Pozycja zawierająca związki frazeologiczne, wyrażenia idiomatyczne i rekcje czasownika. Na końcu sporo ćwiczeń, niestety brak możliwości sprawdzenia odpowiedzi. Do kupienia w drugim obiegu.

Bodil Jespersen & Grethe Maribo „Det kommer”

Podręczniki dla średniozaawansowanych z tekstami, pytaniami do tekstów i ćwiczeniami gramatycznymi. W zależności od wydania podręcznik zawiera płytkę CD albo pliki z dialogami. Używany w szkołach językowych i nadający się również do samodzielnej nauki języka. Istnieje również w formie E- booka.

Lisbet Thorborg„Breve. Trin for trin 1”
Lisbet Thorborg „Breve. Trin for trin 2”

Dzięki tym pozycjom można się nauczyć jak po duńsku napisać pismo urzędowe, mail czy podanie o pracę wraz z listem motywacyjnym.

View this post on Instagram

🇬🇧👇Kochani! Po pierwsze zapraszam Was do przeczytania nowego wpisu na Via Skandynawia. Link w bio😉. Nowy artykuł opisuje „Smaki Stevns” czyli lokalne produkty od ekologicznej marchewki po wyborny miód pitny. Produkty, które ja i Ania wspieramy całym serduchem, gdyż stoją za nimi ludzie z wizją i pasją. Po drugie w czasach kryzysu to my jesteśmy tymi, którzy lokalsów powinni i mają moralny obowiązek wspierać w miarę możliwości, by ten dorobek przetrwał ten trudny czas. Kupując lokalnie wspierasz lokalną gospodarkę. Nie ważne czy jest to Pan Rysio rolnik czy Pani Krystyna od lokalnego rękodzieła. Wpisz w komentarz kogo wspierasz lub chciałbyś wesprzeć. Znasz profil na Instagramie? Oznacz go w komentarzu. Pamiętajcie, że w kupie siła! 💪🏻————————————————————————🇬🇧 In the times of crisis, we are the ones who should and have the duty to support local businesses as far as possible, that this output would help them in this difficult time. By buying locally, you support the local economy. It doesn't matter if it is Mr. Rysio a farmer or Mrs. Krystyna from local handicrafts. Write in the comment who you support. Do you know the Instagram profile? Mark it in the comment. Remember that together we are stronger💪🏻. #localbuisness#lokalnybiznes#køblokalt#wkupiesiła#coronalockdown#coronacrisis#wspierajlokalnybiznes

A post shared by IGA – BLOG O DANII🇵🇱🇩🇰 (@via_skandynawia) on

Materiały do nauki wymowy

Lisbet Thorborg „Dansk udtale for begyndere“
Lisbet Thorborg „Dansk udtale øvebog”

Podręczniki do nauki duńskiej wymowy. Z nich dowiemy się jak wymawiać poprawnie poszczególne dźwięki.  Na płytkach znajduje się program dzięki któremu można odsłuchać nie tylko tekst czytany przez lektora , ale również samego siebie.

Lisbet Thorborg „Dansk udtale i 49 tekster”

Jens Rasmussen „Sig det med takt og tone”

Podręcznik omawiający duńską fonetykę w teorii i praktyce. Każde omówione zagadnienie opatrzone jest sporą liczbą ćwiczeń. Książka zawiera rozwiązania do zadań.

Helge Søgaard „Min udtale“

Podręcznik z ćwiczeniami. Dowiemy się z niego jaka jest różnica między długim a krótkim vokalem. Kiedy czytamy D a kiedy nie. Jak nie „rulać” R. 

Słowniki

Jan Nowak „Polsk Dansk Ordbog”

Słownik polsko-duński zawierający 70000 haseł. Dość droga inwestycja bo nowy kosztuje około 800 dkk.

Ingeborg Stemann „Polsk-dansk, dansk-polskordbog”

Słownik polsko-duński, duńsko- polski, 370 stron.

Lillian Fannike Hansen & Hanne Schyth Rasmussen „Dansk – polsk ordbog”

Słownik polsko-duński zawierający 12000 słów z przykładami zdań. Pozycja, z której często korzystałam w pierwszych miesiącach pobytu w Danii. Duży wyraźny druk.

Lise Bostrup, Józef Jarosz, Katarzyna Strek „Dansk –polsk ordbog”

Słownik polsko-duński zawierający 25000 haseł z przykładami, przysłowia i związki frazeologiczne.

Joanna Hald „Słownik polsko-duński, duńsko-polski”

Zawiera 42000 haseł z zakresu ogólnego. Przeznaczony dla osób zaczynających przygodę z językiem czy wyjeżdżających na wakacje. Pozycja nowa z roku 2013, nie miałam jej w rękach.

Børge Dissing & Sigrid Helles „Dansk Dansk Ordbog”

Słownik języka duńskiego zawierający 42000 haseł z przykładami zastosowania, fonetyką i akcentem.

Stig Toftgaard Andersen „Talemåder i dansk”

Słownik wyjaśniający duńskie powiedzenia, idiomy i związki frazeologiczne. W celu lepszego wytłumaczenia niel1atwych zagadnień autor wyszukał adekwatne powiedzenia  po francusku , niemiecku i angielsku. Bardzo przydatny dla uczniów z zaawansowanym poziomem duńskiego czy tłumaczy literatury.

Karl Hårbøl, Henning Spang-Hansen & JørgenBang „Dansk Fremmed ordbog”

Słownik wyrazów obcych zawierający 70000 haseł. Wyjaśnia pochodzenia, pisownię, wymowę i znaczenie słów. Pozycja obowiązkowa w mojej bibliotece.

Jørgen Nørby Jensen „Politikens synonym ordbog”

Słownik synonimów, antonimów i konwersji duńskich. Jest to bardzo przydatna pozycja dla wszystkich studentów i ludzi, którzy chcą rozwijać znajomość języka.

Christian Becker-Christensen „Politikens Nudansk ordbog”

Wielki, nowy słownik języka duńskiego.Znajduje się w nim ponad 100 000 haseł. Zawiera synonimy, etymologię pisownię, zasady wymowy i objaśnienia gramatyczne. Pierwszy, który kupiłam w Danii i najbardziej zużyty słownik w moich zbiorach. Zdecydowanie warto go mieć, by rozwiać językowe wątpliwości.

12 komentarzy

 • Itís difficult to find well-informed people in this particular topic, but you seem like you know what youíre talking about! Thanks

 • שירותי הליווי בפורטל למבוגרים של סוכריה מדברים על נערות ליווי להזמנות לבית / מלון בלבד וסומכים על העובדה שיש לכם מיקום
  בו תרצו לארח את נערת הליווי שתגיע אליכם.
  נערות ליווי במרכז. נערות ליווי… נערות ליווי
  באילת בתמונות אמיתיות בהתחייבות של
  100% ! נכנסים לפורטל, מוצאים את נערת הליווי המושלמת ונותנים
  לזה את החופש הראוי, מפגשים לוהטים עם נערות ליווי
  שיודעות ויכולות לקחת את העונג שלכם צעד אחד קדימה.
  שירותי הליווי באילת המוצעים לכם בפורטל האיכותי
  של אקספיינדר והמוביל במדינה, הן בין המשובחות והמפוארות ביותר בארץ כאשר כל אחת המעניקה שירותי ליווי בעלת חזות מושלמת של דוגמנית
  אשר נבחרה בקפדנות רבה על ידי האתר.
  נערות ליווי פרטיות באילת יהיו מועדפות יותר מאשר
  נערות ליווי לאוליגרכיים באילת וזאת
  מכיוון שכל נערת ליווי פרטית באילת
  שמגיעה ממרכז הארץ או מאירופה אינה מעניקה שירותי- מין באילת.

  כשאתם מתעניינים לגבי עיסוי בחיפה והסביבה , דעו
  כי פתוחות בפניכם שתי אפשרויות עיקריות: עיסוי בחיפה והסביבה המתבצע
  בבית הפרטי שלכם או עיסוי בחולון המתבצע בקליניקה פרטית.
  עיסוי ברחובות עד הבית עם צוות המעסים של זמן מגע, מבטיח לכם בחירה של מעסים מקצועיים ומיומנים, מגוון גדול של סוגי טיפולים ומחירים נוחים.
  יש מפגשים שאסור לפספס חלק מהם קשורים
  בבילוי מדהים באילת, עיר
  התענוגות שמביאה לכם בין היתר נערות
  ליווי באילת, נערה מושלמת שמגיע עד אליכם
  למלון, לדירה הדיסקרטית או לכל מקום אחר שתבחרו- הכול בתיאום מראש.

 • מקומות רבים מציעים חדרים דיסקרטיים בתשלום לפי שעה כאשר שם תוכלו לבלות
  יחד למספר שעות בלי הפרעות, בלי טלפונים רק
  אתם ובן או בת זוגכם ולשלב חוויה אינטימית
  וחושית שלכם בלבד או ביחד עם מסאג’ מפנק במיוחד על פי מה
  שתבקשו. אין ספק שכל גבר זקוק למעט
  חברה בחייו ועבור אנשים בררנים
  במיוחד, בעלי סטנדרטים גבוהים, השירות מהווה
  פלטפורמה מעולה לבחור על פי קריטריונים שונים מפגשים אצלי בנתניה.
  אין חברה טובה יותר מאשר נערות ליווי
  בראשון לציון – לוהט וחושני.
  במידה ומדובר באפליקציה מתקדמת ורחבה, תוכלו למצוא בין היתר גם מידע פרטני על נערות
  ליווי ערביות בראשון לציון.
  בין אם אתה מגוש דן או לא, כדאי לבדוק בראשון
  לציון. לא כל סוכנויות הליווי בראשון לציון זהות.
  ה”להיט” של הפנטזיות של גברים במשחקים אינטימיים הוא אחיות ש”מרפאות” אותם באמצעות טיפולים מיוחדים של דירות דיסקרטיות בראשון לציון.

  ראשון לציון הוא סוג של “פרבר” של גוש דן’
  בדומה לאזורים אחרים בגוש דן, ראשון לציון היא ביתם של מגוון רחב
  של מסעדות, בתי קפה, חנויות וברים
  שכולם ידועים בשירות יוצא דופן שהופך את הפרבר הזה למקום נהדר לבקר בו.

 • ראשית כל זה מתחיל בצורת התשלום והמדיניות של בתי המלון – בתי המלון מחייבים אתכם לשלם עבור לילה שלם.

  המרפא מתחיל בעבודה דרך כל אברי הגוף הרגילים וממשיך לעיסויים אינטימיים.
  לפני כל עיסוי בלוד, תקבלו שאלון בריאות שאותו תצטרכו למלא.
  תוכלו להזין עיסוי לגברים
  בהשרון והסביבה , נשים ואפילו להתפנק כזוג עם
  שני מעסים או מעסות. עיסויים בהרצליה
  יכולים להינתן לגברים ולנשים, גם לכאלו הדבקים באורח החיים המסורתי.
  ומתברר כי המין החלש הוא למעשה חזק יותר ועמיד יותר
  מאשר חזק יותר, כי במשך מאות שנים אנחנו לא אפשרנו לגברים להשתלט עלינו.
  ייחודו של העיסוי הטנטרי הוא בעבודתו בין היתר, עם אנרגיית המין.
  עיסויי באיברים האינטימיים מאפשר גישה לרובד נפשי נוסף כיוון
  שאזורים אלו בגופינו (אברי המין
  ופי הטבעת) הנם שערים עוצמתיים של הגוף שלנו.
  הן יודעות לפנק את הגברים בעיסויים מטורפים אשר משחררים ומרפים את הגוף.
  העיסוי מזרים דם חדש לאזור העיסוי ומקל על כאבי השרירים ומכאובים וכן מסלק רעלים שהצטברו, מחזק את המערכת החיסונית, תהליכי הנשימה והעיכול ומייעל
  את כל מערכות הגוף. לזרוק את עצמך על האיש הראשון שאתה רואה,
  או להמשיך לחכות לנסיך שלך?

 • מתאימים לכל סוגי האירוח שתחפצו – מסיבת רווקים ורווקות, יום כיף מפנק,
  יום אהבה, או כל אירוע חגיגי שיש בו שמחה אנחנו מחכים לכם בכל יום
  ובכל שעה ביום, שירות דיסקרטי לחלוטין.
  לא משנה אם מדובר בסיום של מסיבת רווקים מטורפת או בתחילתו
  של ערב חול פשוט, עיסוי אירוטי בבת
  ים הוא הדבר שיהפוך אותו מעוד ערב לערב שייחרט בזיכרונך לנצח.

  נערות ליווי בבת ים בסופו של יום כל אחד ממכם
  חולם לקבל עיסוי מקצועי מהענערות שלנו , הדבר החשוב ביותר זה לבחור את מי שיעשה
  את העיסוי על מנת שיענה בדיוק לפי הדרישות שלכם.
  עיסוי מפנק בחדרה עיסוי נהדר עבור ספורטאים, עבור
  מי שעוסק הרבה בספורט או עבור גברים העוסקים בעבודה פיזית מאומצת רוב הזמן.

  בדיוק בגלל זה, חשוב לדעת בכלל איך מחפשים עיסוי ארוטי בירושלים, ומסתבר
  שזה משהו שהרבה מאד אנשים בכלל לא
  מכירים. מאחר והמון אנשים סבורים כי את העיסוי מפנק הם יוכלו לקבל רק במסגרת יום
  פינוק מפנק בנתניה/השרון ,
  הם מונעים מעצמם ליהנות מהעיסוי מפנק.
  ישנם אנשים שלא מרגישים בנוח
  שבן המין השני נוגע בהם, כך שחשוב לתאם מראש עם מכון העיסוי מפנק בנתניה/השרון את מין המעסה.
  טיפולי העיסוי אפקטיביים מאוד למי שסובל מכאבי גב וניתן לקבל
  סדרות של טיפולים כך שכאבי גב
  או פציעות שונות יהפכו להיות דבר שקל יותר להתמודד אתו עד כדי היעלמות
  מוחלטת שלהם.

 • את השעות הבאות אתם הולכים לבלות בענק יחד
  עם נשים, גברים ואפילו לבד בדירה מאובזרת בטעם אישי, אסתטיקה, ניקיון
  וכל מה שצריך בכדי להרגיש כמו גג העולם במקום
  פרטי קטן שאף אחד לא שמע או ראה אותו.
  תוכלו להזמין עיסוי מפנק בבאר שבע , בלחיצת כפתור
  אחת, מה שיגרום לכם למצוא את המעסה האידיאלי שלכם ואפילו אם אהבתם את
  הטיפול שהוא או היא מבצעים, להפוך את הטיפול לקבוע, לפחות אחת לשבוע.

  אם העיסוי חזק מדי, מומלץ ליידע את המעסה כך
  שיפחית מרמת העיסוי. המעסה יגיע,
  יכסה אתכם בסדין אם לא כיסיתם את עצמכם ויתחיל
  לבצע את תנועות העיסוי בעדינות ובתור
  התחלה על מנת לחמם את האזורים בגב וברגליים.
  כמובן חשוב לציין כי כלל המפגשים מתרחשים באופן סודי ודיסקרטי, זאת על מנת לאפשר ללקוח
  את הפרטיות שכל כך צריך. ובכן, זאת שאלה
  מצוינת ורבים שמחפשים עיסוי ארוטי בקריית ים כלל לא מודעים
  ליתרונות הרבים של טכניקת הטיפול הזו.
  מעסה איכותית חדשה בבת ים
  לעיסוי פרטי ומטריף חושים באווירה מפנקת!

  מכוני ספא מציעים לתושבי פתח תקווה
  חוויה מפנקת. דירות דיסקרטיות בבת ים מציעות חוויה מפנקת לכולם.

 • עיסוי שוודי בנתניה/השרון – העיסוי הקלאסי בנתניה/השרון המוכר והאהוב שרוב הגברים בוחרים
  בו, הן מבחינת חוסר ידיעה והכרה בעיסויים אחרים
  והן מבחינת הצורך שלכם בעיסוי מפנק,
  לכיף בלבד. משום שמדובר בחוויה בריאה, יש להשתדל לא להיות
  במתח ואפילו לתכנן את הכול כך שתוכלו להגיע גם
  לפני הזמן לעיסוי מפנק בהשרון והסביבה ,
  אם מדובר בעיסוי המתבצע בקליניקה בהשרון והסביבה של
  המעסה. צלילים מענגים של צליה וריח נפלא עוטפים את המטבח.
  סיבה שנייה היא שאתם לא צריכים לצאת מהבית, אתם יכולים להזמין את העיסוי עד אליכם וזה
  כבר דבר יותר נוח. כמו שאמרנו, בתוך דירות דיסקרטיות ניתן לבחור את הבחורה שתגיע
  אליכם. המעסה המקצועי מטעם המכון יגיע עד אליכם
  עם מיטת מסאז’ נפתחת, שמנים וכל הציוד הנדרש לביצוע המסאז’ ברמה הגבוהה ביותר גם בתנאי שטח או בתוך
  בית ולא במתחם הספא. עיסוי לכל הגוף עם שמנים ארומטים ומוזיקה באווירה מיוחדת.
  כאשר עושים עיסוי אינטימי הכולל מגע של איברי הגוף, שמנים בריחות אירוטים
  ולפעמים גם מגע מיני קרוב מאוד הכולל
  לבוש מינימלי של המעסה בתוך דירה דיסקרטית, נוצרת קרבה אינטימית בין
  המעסה למתארח. עיסוי הוא דרך הרפיה של הגוף והשרירים בעזרת
  מגע. המעסות בתוך דירות דיסקרטיות בעפולה אינן מעסות רפואיות, מדובר בבחורות
  יפות לפי בחירה שלכם ולמה שאתם
  נמשכים שיודעות איך להביא אתכם למצב של רגיעה
  בעזרת מגע מיני נעים.

  Here is my blog; https://melanieinbkk.com

 • פעם אחת נכנסה הנשמה בעקביו כשהלך לגדר גבוהה וחירשת, פתח את הדלת, וחתול בר גדול רץ לפגוש אותו, טס חזרה
  לרחוב בשבריר שנייה וסגר את הדלת לפניו.
  חוף ניצנים או בר כוכבא מתאימים
  לימים החמימים יותר – בירה וטבילה במים.
  היתרון של הבית הפרטי הוא הנוחות,
  אך החיסרון הוא היעדר הדיסקרטיות והאנונימיות.

  היא אמרה בחיוך.דף הבית לקח שני צעדים
  לכיוון המיטה ליווי ביפו הרים את ידה עצור , היא אמרה אל תתקרב אליי.
  מיקי בת 20 נערת ליווי חדשה בחיפה והקריות הזמנה… חדשה מפנקת בתל אביב!
  תושבי חולון יכולים להזמין נערות ליווי לדירות דיסקרטיות בשכונות החדשות
  או הותיקות של העיר, לתת עדיפות לחדרים לפי
  שעה כדי לשמור על גמישות וספונטניות וכמובן גם ליהנות ממגוון רחב של בתי מלון קרובים ביפו, תל אביב ובת ים.
  שירותי ליווי מנשים יפות ומרשימות כאלו
  שלא מחפשות קשר מחייב. כולם יודעים שבחיפה יש את הבחורות הכי יפות.
  שמן זה יכול להיות שמן בסיס, בתוספת שמרים שבהם
  יש חומרים נדיפים, כמו שמני רוזמרין או שמנים
  ריחניים אחרים. כוללות חדר שינה מרווח ונעים, חדר רחצה כיפי
  ומאובזר בתמרוקים ריחניים ומטבחון בשביל להשלים את האווירה ולנוח
  קצת אחרי זמן בנעימים. אבל זה לא רק עניין
  של פרטיות; לפעמים אתם גם רוצים את השקט שלכם,
  זמן איכות עבור עצמכם.

  Review my web-site … https://deluxetorontoescorts.com/categor/Discreet-apartments-in-Acre.php

 • עיסוי ארוטי בבאר שבע כולל ותומן בתוכו יתרונות רבים.
  עיסוי אירוטי בחדרה (כמו עיסוי אירוטי בעפולה, בצפת, בטבריה, בפתח
  תקווה, באשקלון, בירושלים או
  בכל מקום אחר בארץ) הוא דרך מצוינת להפוך את
  החלום למציאות כיפית. חשוב לציין כי אנחנו משתדלים לתת
  לכם הגולשים שלנו את השירות הטוב ביותר, מבחינתינו קודם כל אתם הלקוחות
  שלנו ורק אחר כך המפרסמים באתר. אז למה אתה מחכה
  כנס עכשיו ולא תתאכזב בבי סקסי מגוון
  נערות מדהימות ומפנקות כמו שלא תמצא בשום מקום
  אחר. למה מסאז’ רפואי עדיף על פני שיטות
  טיפול אחרות? על איזו נערת ליווי חלמת?
  פינת התרגעות לצלילי מוסיקה רומנטית לאור נרות ותאורה עמומה, מצעים נקיים,
  חדר רחצה מאובזר, ובחורות חטובות וסקסיות מכל צבעי הקשת,
  שיודעות את עבודתן ומעניקות שירותי ליווי לעיסוי חלומי בדירות הדיסקרטיות בנתניה.
  כאן תוכל למצוא מגוון רחב של דירות סקס בנתניה והסביבה כולל כתובות,
  טלפונים וניווט שיביא אתכם היישר לעונג.
  רוצים פרטים על דירות דיסקרטיות בשרון?

  כל הדירות הדיסקרטיות בנתניה שנבחרו בקפידה רבה על ידי פורטל אקספיינדר, נבחרו בקפידה רבה על מנת להנעים לשוהה בהן את השהות במקום ולהנות מחוויה רומנטית ומענגת.
  נתניה המקבצת בתוכה מגוון בחורות נאות וחטובות מאפשרת
  לכם יותר מתמיד לצאת לבילוי משותף
  ומענג בדירות דיסקרטיות בנתניה.
  ראשית, אינכם צריכים לצאת
  מהבית, כך שאתם חוסכים המון זמן בכל הקשור להגעה לקליניקת העיסויים בקרית שמונה/נהריה
  .

  Feel free to surf to my web page … https://papillonvip.com/city/Discreet-apartments-in-Petah-Tikva.php

 • ישנם אנשים שלא מרגישים בנוח שבן המין השני נוגע בהם,
  כך שחשוב לתאם מראש עם מכון העיסוי מפנק בקרית
  שמונה/נהריה את מין המעסה. עיסוי מפנק בקרית שמונה/נהריה לגוף והנפש, משחרר מתח, רגשות שליליים וגירוי, שהם המלווים המחייבים כמעט של כל האנשים בעולם הנוכחי.
  הבחורה הכי מפנקת בעיר מזמינה
  אותך לעיסוי מפנק בביתה הפרטי בחורה יפיפייה עם גוף מהסרטים… עיסוי מאישה חטובה ויפה בבאר
  שבע בבית הפרטי שלה, מפגש סוער מאוד!
  לא סתם באר שבע נחשבת לבירת הנגב, מעבר לעובדה שמדובר בעיר הגדולה יותר באזור.
  לאור ההתפתחות הגדולה של
  ענף הדירות הדיסקרטיות שמציע מבחר גדול של דירות דיסקרטיות ברחבי הארץ, נוצר רצון
  לתת מענה לכל דורש. ההמלצה הגדולה
  של הבנות של דירות דיסקרטיות הוא הצורך לדבר במהלך העיסוי ובעיקר אחריו.
  לרוב, הטיפול נערך על מיטת עיסוי מיוחדת,
  שמאפשרת לנשים בהיריון לנוח בחופשיות ולהרגיש נינוחות במהלך העיסוי
  המפנק. במהלך הטיפול יפעיל המטפל לחץ על נקודות לאורך כפות הרגליים תוך שהוא בקשב מלא
  אתכם.

  My page: https://bustyvixennicole.com/region/Discreet-apartments-in-Ashkelon.php

Leave a reply