Project name:

Stacja Islandia

Project description:

Stacja Islandia to projekt, który został utworzony przez dwie osoby – Agnieszkę i Marcina Kozickich.

Marcin Kozicki – dziennikarz i recenzent muzyczny. Pasjonat muzyki, szczególnie tej pochodzącej z dalekiej północy – Islandii, Wysp Owczych, Grenlandii i Alaski. Współredaktor portalu www.muzykaislandzka.pl. Na swoim koncie ma także współpracę z www.icelandnews.is  (prowadzący dział muzyczny) oraz www.proradio.pl  (prezenter muzyczny). Twórca podcastów na temat muzyki islandzkiej. Wędrowiec będący w ciągłej podróży utkanej z wielu dźwięków.

Agnieszka Kozicka – współredaktor portalu www.muzykaislandzka.pl. Psycholog, psychoterapeuta. W wolnym czasie fotograf– www.krainaobrazu.eu. Ale przede wszystkim pełnoetatowa mama dwóch fantastycznych maluchów. Zakochana w muzyce islandzkiej oraz przyrodzie wyspy, a przede wszystkich uwielbiająca wulkany, monumentalne góry i samochodowe podróże po bezkresnej krainie lodu i ognia.

Portal Stacja Islandia powstał spontanicznie i naturalnie. Jest wynikiem naszego zafascynowania Islandią oraz tym wszystkim co z nią związane. Wszystko zaczęło się u nas od muzyki islandzkiej (niejednokrotnie tak nierealnej, z dźwiękami brzmiącymi jakby pochodziły z innego świata), aż w końcu nasze uczucia objęły całą Islandię – naturę, klimat, geografię, kulturę, historię, język, literaturę, kino, a także ludzi. Jesteśmy zauroczeni Islandią, zakochani w niej. Jakiś nienaturalny magnetyzm powoduje, że ta magiczna wyspa przywołuje nas ciągle do siebie, a my nie potrafimy się jej oprzeć. Czujemy się przez nią zahipnotyzowani. Odnosimy wrażenie jakbyśmy byli przypisani Islandii, tylko los przy naszych narodzinach rzucił nas po prostu w inne miejsce na ziemi. Dlatego teraz tak bardzo tęsknimy za Islandią.

Stacja Islandia to miejsce, w którym chcemy się podzielić naszymi (i nie tylko) przeżyciami, doświadczeniami, emocjami i uczuciami związanymi z tą niezwykłą wyspą. Chcemy ukazać magiczną naturę miejsca, przyrody i ludzi. A nad tym wszystkim pobrzmiewa muzyka islandzka, literatura i kino.

P.s. Naszą pasją jest głównie Islandia, ale bliskie sercu pozostają także Wyspy Owcze i Grenlandia.

About usrob

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *