Koronawirus w Szwecji + QUIZ z języka szwedzkiego

Języki  Quiz  Szwecja

Koronawirus w Szwecji to poważny temat. W dzisiejszym wpisie zgromadziliśmy materiały z zakresu zdrowa. Znajdziecie tu również quiz z języka szwedzkiego.

Co zrobić w nagłych sytuacjach i zachorowaniach? Gdzie się udać i pod jaki numer zadzwonić? Szwedzką prasę w obecnym czasie zdominował temat zdrowia, odporności i wzrostu zachorowań. Głównym bohaterem większości artykułów jest koronawirus. Pomożemy Wam dziś zrozumieć z tego więcej!

Koronawirus w Szwecji

Jak wygląda sytuacja z koronawirusem w Szwecji? Kto tworzy przepisy i dba o bezpieczeństwo Szwedów? Warto zajrzeć do filmu Daniela Gaszewskiego (Szwedzki Start).

Koronawirus w Szwecji i słownictwo medyczne

Warto być przygotowanym na każdą sytuację, również tą, kiedy stoimy w obliczu zagrożenia życia. W Szwecji, w nagłych sytuacjach, należy udać się na Akut ( Akutmottagning), który jest odpowiednikiem polskiego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego (skrót – SOR). Zajrzyjcie do poniższego wpisu, tam znajdziecie bezpłatny e-book z niezbędnym słownictwem. Słownictwo to przyda Wam się do rozwiązania quizu!

Ucz się słownictwa, przeglądając Instagram

Jeśli lubisz korzystać z Instagrama to warto polubić konta, z których możesz się czegoś więcej nauczyć. Jedynym kontem na IG, które po polsku prowadzi “słówko dnia” jest Szwedzki Start:

Słówka dnia na Facebooku

Kolejnym miejscem, w którym możesz pouczyć się słówek w temacie zdrowia jest fanpage Dalarna:

#tisdagsordW obliczu zagrożenia płynącego z rozprzestrzeniającego się 👑wirusa może Wam się przydać kilka słówek i…

Opublikowany przez Dalarna – kursy szwedzkiego Wtorek, 10 marca 2020

QUIZ: Zdrowie w czasach pandemii – zdrowie po szwedzku

Sprawdź swoje słownictwo z języka szwedzkiego z dziedziny zdrowia i anatomii!

Quiz powstał we współpracy ze szkołą języka szwedzkiego Dalarna.

Leave a reply