Q&A Wyspy Owcze

Wyspy Owcze

“Q&A Wyspy Owcze”, czyli wszystko co chcesz wiedzieć, ale boisz się zapytać. Kinga Eysturland zaprasza na opowieść z Farojów. Są również te trudne pytania!

Faroje  przyciągają rzesze turystów. Nie trudno się dziwić – wystarczy spojrzeć na pocztówkowe widoki z archipelagu, by nabrać ochoty na tą daleką podróż.  Archipelag położony jest w północnej części Oceanu Atlantyckiego w połowie drogi między Norwegią a Islandią. Jeśli podróżnik wybiera drogę morską, po drodze minie też piękne Szetlandy. Føroyar składają się z trzydziestu wysp o różnych rozmiarach, a jedynie siedemnaście z nich jest zamieszkanych na stałe. 

Wasze pytania o Wyspy Owcze

Pytania do poniższego podcasty zostały zebrane w ankiecie na naszym Facebooku. Nasza ekspertka obiecała, że nie będzie unikać trudnych pytań. A tych było naprawdę dużo! Skąd wzięła się polska nazwa “Wyspy Owcze”, skoro po angielsku mówi się Faroe Islands? Kiedy warto się wybrać na archipelag? Czy istnieje jakaś konkretna rasa owiec na Wyspach Owczych? Będzie też odpowiedź na pytanie dotyczące grindwali. 

Na pytania Kinga Eysturland:

Architektura Wysp Owczych – wstęp do budowlanych cudów archipelagu

Leave a reply